Srpen 2011

Bony v přírodě

30. srpna 2011 v 17:20 | Inglor |  Gallery
Miluju, když mám ještě měsíc prázdnin před sebou a užívám si naplno! Bylo,bylo:(..
Na chatu jsem si vzala křečka, jelikož by ho moje mamka asi nečistila:D, a čas od času když bylo pěkně a už byla vzhůru pouštěla jsem Bony na trávu a hlídala jí, byla legrace jí pozorovat, poprvé! To byla vykulená, ale zvykla si;). Takové "venčení:D", mimochodem s těma fotkama jsem teda ohromená, jelikož na jedné vypadá jako tlustý křeček a na další jako vychrtlá krysa, posuďte samy!;):D

2012-rozhovor

18. srpna 2011 v 18:09 | Inglor |  Articla
2012-RZH
Ahoj všichni.
Jak asi víte z předminulého článku, tak jsem se rozhodla psát o něčem zajímavém co by vás bavilo číst, a k mému malému štěstíčko což se snad povedlo a přiletěla mi myšlenka :D, velká zkáza světa rok 2012. A jelikož samozřejmě vy všichni jste o tom už nějak slyšely, připravila jsme si pro Vás rozhovor, s mojí kamarádkou, která je plně rozhodnutá, že konec světa neexistuje.
Tak a tady je:

Co se ti vybaví, když se řekne rok 2012?
2012? Vybaví se mi možná tak Silvestr 2011 a to, že budem zas všichni o rok starší.:D ... Kromě toho se mi vybavuje, jak někteří plaší s tím slavným koncem světa.

Věříš že rok 2012 je poslední? Že zkončí svět?
Někdy si vzpomenu na to, že se o konci světa hodně mluvilo, ale kolikrát už to tu bylo? A nic se nestalo... Navíc taky existuje teorie, že od toho dne kdy má být konec světa se "načne" nový mayský kalendář... Každý má nějakou svou teorii...
No, podle mě v roce 2012 konec světa nebude a jestli někdy bude, tak to bude jen vinou lidí... Až se něco bude mít stát, stane se to a nikdo s tím nic neudělá... ;)

Těšíš se na ten okamžik, kdy se objeví pravda na kterou všichni ještě čekají?
Těšim? To bych asi neřekla. Jelikož já na konec světa nevěřím, tak to pro mě bude den jako každý jiný. Těšim se možná na to, až se ten den kouknu na film 2012 a budu se u toho smát. ;)

Jak si se dostala k tvojí úvaze, že nic neskončí?
Prostě už to tu bylo tolikrát a nikdy se nic nestalo. Podle mě nikdo nemůže přesně vědět co se kdy stane a jestli se to někdy stane, tak ve chvíli, kdy to všichni budou nejmíň čekat.

Nemáš ani malinký strach?
Ze začátku, když se o tom hodně psalo, jsem z toho strach měla, ale po tom co měla být v roce 2010 třetí světová válka, několikrát měl být konec světa, tak už ne.

Co tvoji blízcí? ...Mají stejnou odpověď?
No, bavila jsem se o tom jen s rodiči a potom s nějakými kamarády a ano většina má stejný názor. Asi jen jedna kamarádka je přesvědčená, že v roce 2012 konec světa bude.

Já ti děkuji za rozhovor :). Odpovědi jsou super :).
Není zač. :)Šly s ní ke dnu tři lodě-Violet Jessopová!

17. srpna 2011 v 20:50 | Inglor |  Articla

Violet Jessopová:

Šly sní ke dnu tři lodě!

Olympic měří 270 metrů jako skutečný obr v té době.
Když loď vyrazí na vlny a zmizí i komíny s kouřem za obzorem, Violet se chytí nově natřeného zabrádlí a stojí na naleštěné podlaze se svými střěvíčky. Stále ale netušící, že se řítí do pasti. Oceán miluje a i když už ho poznává skoro rok, pokaždé je jím okouzlená. Poslední vyplutí bylo páté. Když 20. září 1911 se Olympic srazil s Britským křížníkem HMS Hawke. Tímto nárazem zdemoloval část zádě Olympicu. Pokračování stavění lodě Titanic, muselo být odloženo, dokonce i lodní šroub, který byl připravený na loď Titanic, se využil k opravení lodi Olympic a k tomu ještě nějaké části. Olympic opět veplul do oceánu, sloužil až do roku 1935, potom byl prodám za 100 000 liber do šrotu, až škoda takové lodi! Violet byla přes ten všechen strach, raději přeřazena na loď Titanic. To nejhorší má už za sebou, myslí si. Přesto má ještě všechno před sebou.

Titanic a ledovec. Bylo 14. dubna 1912 na luxusní nepotopitelné lodi Titanic. Za 20 minut bude půlnoc. Když si Frederic Fleet všimne v přehnané rychlosti ledovce ihned zakřičí na kormidelníka. "Kormidlo vlevo, plný zpětný chod." vydává rozkaz první lodní důstojník. Dohromady Titanic veze včetně své posádky 2223 lidí. Když si pomyslí že skoro 70% nepřežije tuto noc na "nepotopitelné lodi"?! Violet je mezi nimi. Jako zdravotnice a k tomu ještě zkušená z minulé havárie. Dnes je to horší. S Titanicem všichni počítali jako s nepotopitelným, proto méně záchranných člunů. Violet se klepe zimou i velkým strachem. Má se rozloučit se svým životem, nebo ještě beznadějně bojovat? V náručí svíra cizí dítě, přebrala ho prý od vojína, který pomáhal ženám s dětmi do člunů. Jedno je zajisté, zachránila mu život. V článcích se taky mluví o tom, že kdyby loď najela z příma na ledovec a "nabodla" se na něj nepotopila by se, alespoň ne tak rychle. V malých člunech se drží a mačkají ženy a děti. Muži stojí na palubě a před očima už jen vidí černotu, smrt. Violet jako zkušená zdravotnice pomáhá ostatním do člunů, má strach, ale pomáhá, myslí na ostatní. Kolena se jí třesou čím dál více, cítí jak se loď naklání, vidí před očima celý život, přibuzné, rodinu, sebe. Myslí na tuberkulózu a na nepoctivého lékaře, sklánějící se nad ní, který se opovážil tvrdit rodičům, že jí zbýva pár dní života, dostala se z toho. Vzpomene si na Olympic. "Přežila jsem tehdy, přežiju i dnes!" pomáhá si, ale přesto nevěří a myslí na svou poslední chvilku. Popadne jí důstojník a posadí jí do namačkaného člunu s dítkem a spustí na vodu. 15. dubna ve 2:20 se ledový živel vody zavře nad Titanicem už napořád.

Je osm hodin ráno, za slunečního svitu na zaoceánském parníku
Britannic vypuká velká panika, loď najela na minu! Violet jako
nejzkušennější zdravotní sestřička z posádky pomáhá nemocným
na záchranné lodě. Sama se snaží uklidnit, myslí logicky a snaží
se být beze zmatku.
Je pozdě. Violet lapá po dechu a vlny jí tahají do hlubin podmořského světa, pár centimetrů od ní cítí lodní kýl. Přes všechen vodní živel nabere všechnu sílu a udělá tempo vpřed, loď je rychlejší a vtáhne jí do hlubin. Violet ztrácí vědomí, její krásné kaštanové vlasy se rozprostírají a tělo plave na hladině. Posádka záchranného člunu si Violet všimne zaberou s pádlováním a doplavou k tělu. Je to i tak neuvěřitelné, ale Violet se o pár hodin později probere, s otřesem mozku. Za pár týdnu se cítí jako rybička a nic už jí nebrání jít dál svým životem. Přesto všechno se hlásí jako zdravotnice další služby na další loď. Pro ní platí třikrát a dost, už s ní žádná loď pod vodu nepůjde! A taky nešla!

Trapně vtipný článek z prázdnin:D

16. srpna 2011 v 21:20 | Inglor |  Diary
Neberte ten článek vážně :D. Měla jsem naraženou ruku a skvělou náladu ná prdlý vtipně vtipný až trapně trapný věty ;) :D.
Ale pokud se chcete pobavit což já osobně ano, tady:
odkaz obrázku
Francie aneb moje prázdninové prázdniny.
Dívíte se co já zas tady, že? Neměla jsem přístup k internetu a tak doufám, že se na mě nezlobíte. U nás na chatě jsme zkoušela všechny různé možnosti, zkoušela jsem i nenápadně nápadná(:D) hesla k wifinám co byly k dosažení, ale smůla no. Takže tenhle článke je připravený na mém notebooku bez internetu :D. Jak jsem psala do názvu, Francie. Ano byla jsem tam, ale nečekejte nějaké moře, zmrzlina, hotová dovolená! Byla jsem tam s taťkou kamionem, i tak to bylo fajn, sice bylo počasí opravdu pod psa, jelikož celý týden nevykouklo sluníčko a do oken nám pršelo nonstop, i tak si mylsím, že to za to stálo. Zase bylo fajn vypadnout z chaty a z Prahy kde bydlím. Nesnáším moře lidí, takže když jedu někam za kámoškou je to děs běs, jelikož to semnou mává :D, tím myslím, že ty lidi nevšímaví sou fakt... Vrrr.! Ale vraťme se zpátky nohama na zem :D. Jednu pláž jsme viděli, kolem které jsme jeli, ale díky tomu bezvadnýmu počasí to nevyšlo. Takže výlet.. No domyslete si samy. Jinak co se týče prázdnin, tak první dva až tři týdny jsme si pořád uvědomovala, že jsou ty velký prázdniny o kterých jsme takovou dobu snila a právě teď toho strašně lituju, protože běží poslední měsíc prázdnin, který mi zajisté uteče jako voda! Je to dlouhé sedět na zadku, teda spíš pořád jenom běhat na zahradě a pomáhat či něco jinýho. Parta z vesnice se tu ještě nějak nesešla a tak mám mobil v ruce a píšem si kdo kdy přijede, doufám že se sejdeme alespoˇˇn na turnaj, jinak už nevím :/ :D. Protože bude konec prázdnin.
Fotek mám hodně :)! Takže začnu trochu líp s fotkama, ale myslím, že v září zas bude pohov. Začne škola ranní stávání v šest a ne v půl 12 :D. A podobné trdloviny co je napadly.
Mimochodem taky mám naraženou ruku a v šátku, takže nakonec na internet na víkend se sestrou nepojedu, protože bych se zpátky busem nedostala s těma obr taškama. Pro vás je to minulý čas, ale jelikož ještě píšu do Openoffice, je to budoucnost.. nesnáším tohle slovo.....!
mějte se! Zatím.. vaše Inglor ;).. jo já vím měním pořád přezdívky.. pro dlouho už budu jen inglor ;)
Promiňte za překlepy, ale psala jsem to v jednom starým programu, který se mi pořád zavíral a skákal do jiných vět :/.

Cesta z přírody

16. srpna 2011 v 16:20 | Inglor |  Diary

Překvapení :D. První člának o prázdninách, překvapivé, že? A rovnou s takovou spoustu novinek a informací :)!
Rozhodla jsem se psát, psát a psát :). A to nejen do deníčku, ale psát články ze světa, přečíst několik článků o stejné věci a pak ze své paměti napsat, to nejzajímavější :). Mimochodem už mám jeden článek připravený, a jelikož jsme sem dlouho nic nepsala, tak vám prozradím jméno-název. Violet Jessopová. Já o téhle paní už dlouho mluvím, teda píšu ve svém volném článku, je to hrozně zajímavé a pokud chcete jukněte na internetu, co je zač, ale ráda bych vám doporučila aby jste si nechaly nějaký text o ní taky na mou tránku :).

•Jinak co do deníčku? Byla jsem ve Francii, bylo to moc pěkný, sice jsem tam byla už asi po 4., ale i tak jsem poznávala nové a nové. Jinak jsem pořád u nás na chatě,stavíme takže máme starostí. Ale mám tam zase vrstevníky, takže tam mám s kým být. Teďka jsme na týden doma a musím říct, že už včera první den tu byla strašná nuda :D,ještě že tu mám svojí kámošku vedle takže se vidíme :).

•Sázava Fest tnehle rok od nás odpad :/. Je to dost z ruky, takže jsme na něj se sestrou nejeli a moc nás to mrzí, neslyšeli jsme oblíbenou skupinu Irie Revoltes♥! Měly jsme tam jet vyčítaly jsme si, ale je to zbytečný, jak by jsme dojížděli, a ve stanu po zkušenostích bychom možná vydržely :D, ale počasí.

•Zítra snad přidám nejnovější fotky, moc jich není, ale snažím se co nejvíce fotit ty nejlepší a nejpovedější záběry. Bohužel jich už moc není, teda samozřejmě, že je ale v mím mozku už odumřely :D. Kecám. Dělám si jen srandu.
Chápu že tenhle článek je opravdu krátký, ale hrozně se nudím a nemám žádné nápady, takže tady jen drmolím :/. Co už jste si všimli hnedka na začátku ;). Jsem prostě strašná :D. Mějte se. Doufám, že budete mít lepší jak já zbytek tohoto týdne, vlastně nebudete :), protože neznáte mou kámošku ;).
*Péťo? Mám tě ráda :).