Září 2011

Nový pokojíček♥

25. září 2011 v 19:19 | Teresa Bongo
Muhehe..
Tak mám zase přezdívku co? Ale já Vám to psala, že se ještě rozhoduju tak ať to čekáte:))..
Ale jak jste si všimli v názvu, tak sice mám nově udělanej pokojíček, ale jen přestěhovaný, nábytek daný opačně, a přijde mi to strašně velký nezvyk! Ale já mám změny a překvapení ráda, takže proč ne:), teď už jen čekám na rodiče až přijedou a budou se suprově divit:D, však mě kámoška dobře upozornila, že kdyby to chtěly dát na zpět co bych asi udělala :D (ale to určo nehrozí:)). Doufám že se zítra něbo ve středu až budu mít volno dokopu k napsaní toho článku prohlídka Národního divadla. Mám strašně moc fotek, sice je ještě musím zmenšit a dát odkaz na blog, ale myslím, že vám to budu moct alespoň na tu středu slíbit. Nemůžu si ten pokoj vynachválit:).
Jinak přes víkend se toho nic moc neodehrálo. Jako každý jiný jsme jeli na chatu a tam jsem se musela učit. Fyziku nechápu a nikdy nepochopím :/. Měla jsem co dělat abych se alespoň něco zapamatovala. Ale co Vás to zajímá ne'? :D sory:D!
No jo, ale neděli ukončím jak přestěhovaným pokojíčkem tak i vycházkou s Peťulkou♥ Viď jebááj? :D Už se na tebe moc těším ;). Tak se mějte a bacha na fyziku ;).
P.s. omlouvám se za překlepy a za krátký článek, ale jak jsem snad už psala pospíchám na tu vycházku:D.
S láskou Vaše Bongo♥

Vzlétnu?

20. září 2011 v 15:19 | *Réza* |  Povídky
Přeji krásné odpoledne:).
V pondělí ve volným čase cca 19:00 hodin:D, jsem se pustila do této povídky, je kraťoučká, je zvláštní. No posuďte samy.


Starodávný budík odbyl půlnoc. Byla všude černá tma, nikde ani světýlko. Pomalu jsme nahmatala svíčku a poslepu jí zapálila. Přiblížila jsem se k velké skříní až ke stropu, otevřela jsem jí za zrezivělou kliku a oblékla jsem si na sebe huhňatý kabát. Se svíčkou jsem se vydala ke dveřím, které byli jako všechny další věci pěkně staré a sotva ještě funkční. Díry v nich byly a klika už pomalu ani neexistovala. Bosa jsem šlápla na mokré a ledové dlaždičky na verandě. Vítr foukal a moje svíčka přestávala hořet. "Ne!" Zašeptala jsem, svíčka mi zhasla, všude jen temné lesy, křoví a stráň. Šla jsem směrem k měsíci, stála jsem na kraji skály, pode mnou černo, vůbec nic nebylo vidět. Jen měsíc s hvězdičkami mi svítil do očí. Byla jsem unavená, plápolající se vlasy mi padaly do očí. Přestávala jsem dýchat, srdce jsem slyšela a cítila naprosto v celém těle, jak buší, stále rychleji. Po dlouhé době jsem se nadechla. Spadla jsme dozádu na zadek, tráva byla mokrá a studená, byla mi zima, ani starý huhňatý kabát mi nepomohl zahřát. Vítr srážel větvičky u stromů, vysoká tráva si lehala, vítr se zvětšoval, vlasy mi vlály na levou stranu, cítila jsem jak mi mrznou olízlé rty. Pokoušela jsem vstát, zapřela jsem se na pořezané dlaně, byla mi taková zima, zapomínala jsem co dělám, myslela jsem na všechno dohromady, nevěděla jsem na co přesně. Opřela jsme se do paží a postavila jsem se na přesný kraj skály, bylo to vysoko, nepamatuji si na za denního světla, co je pod skálou, kde mám čekat dopad, nebo se mi snad splní sen a vzlétnu? Budu anděl a budu mít křídla? Budu létat a budu volná? Copak bych mohla mít takové štěstí? Uslyšela jsme mé srdce. Moje tělo mi říkalo, zamysli se. Poslechla jsem své tělo, zamyslela jsem se ještě jednou, nic jiného než myslet na to jak budu mít křídla a budu volná mě nenapadalo, bylo to tak unáhlené. Otázka na život a na smrt. Myslela jsem.. Nebudu mrtvá! Budu jiná, s křídly, budu přeci anděl, je to druhý život od znova, copak se na to netěším? Copak tu chci zůstat? V tomhle světě? Zavřela jsem oči.
"Sbohem, světe!" pošeptala jsem. Otevřela oči a začla padat, kabát zůstal nahoře, v noční bilé košilce jsem vlála ve vzduchu, smála jsem se. Pod sebou jen černotu, představila jsem si jen bílou tmu, všude jen bílo, jsem v ráji, jsem už….. mrtvá?
(Omlouvám se dočasné změny přezdívek, ale stále nemohu najít tu pravou:)

Napsala: Réza
colors-dream.blog.cz

Skvělý začátek týdnu,aneb celkový týden!

16. září 2011 v 18:49 | *Réza* |  Diary
Čím pak bych tak začla? :)
No začnu tím lepším:), ať to enní hned ze začátku hořké:),
dneska jsme byly s mamkou na prohlídce Národního divadla, jela jsem hned ze školy a stálo to za to:). Bylo to super! Až na ten začátek! Jsem straešně háklivá na mastná jídla no a jelikož jsme dneska ve škole měli zvlášť mastné jídlo a mě jen šmakovalo:), udělalo se mi cestou špatně, vběhly jsme s mamkou do obchodu na záchody-zvracení:!. Bála jsem se že pojedem domů a že žádná prohlídka nebude, ale udělalo se mi dobře, tak jsme pádily:). Byla to krása! Navštívili jsme půdu, střechu jak ve hledišti tak i v jevišti:), u maskérny, no bomba:)! A těch fotek co mám? Všechny však přidám až při větším času. Takže to jsem si užila parádně a ještě teď mi to svítí v očích:D.
*zbytek záááážitku si nechám na další článek s fotkami:)

V týdnu to bylo docela stresový, však jsme nevěděli kdy budem psát testy, takže nervozita, například já jsem strašný trémista! Něco se naučím, ale stejně pak to zapomenu díky mí kámošce-nerovzitě. Dneska jsme psaly Angličtinu. Domluvily jsme se já, Verča(spolužačka-kámoška) a Eva(šprtka třídy-protivná-drzá-nesympatická), že já to opíšu od ní a ode mě zamnou to opíše Verča, však ta nesympatická Evička mi to neukázala, takže já mám nejspíš dvě chyby a Verča, která to opsala ode mě má asi jen jednu, protože tu mojí chybu mi nemohla říct a to co jí chybělo si opsala o mě. Fakt kámoška ta Evička. Jsme ve třídě jedinný, který jí ještě posoucáme co žvatlá a neurážíme jí nonstop, ale stejně to nemá cenu.

A teď to horší:/.. V pondělí píšem z celýho minulého ročníku test z přírodopisu:/. Naprosto to neumím, takže se to musím učit a je ještě větší smůla, že jedeme na chatu a tam se fakt nic nenaučím:/! Nemám tam svůj klídek jako tady! Musím hlavně natřít plot, a takový ty zahrádkářský věci.. Což nemám ponětí, kdy se jako bduu učit ten můj milovaný příroďák♥!
S láskou vaše (nová přezdívka)
*Réza*

Miluju svou sestřičku♥

11. září 2011 v 17:10 | Inglor |  Téma týdne
Přeji krásné odpoledne:)!
Už jsem měla rozmyšlené téma, dokonce i fotky na další článek, co jsem přidám, ale překvapilo mě téma týdne!
Upřímně, opravdu svojí sestru stráášně miluju:), v říjnu jí bude 20let a já pro ní chci udělat něco zvláštního, co se jí zapíše do paměti, ale problém je v tom co.. Nemám ani představu, jelikož z mého nápadu vynikl společný dárek od rodiny fotoalbum Barunka a pod tím nějak nápis 20 let. Taky si přeje Fatboye, ale já nemám 5 tisíc na to abych jí ho koupila:/,takže o to se též postarají rodiče(btw.nevím kolik to stojí ale říkala cca 4000), a teď už ale bohužel řada na mě!
Ale tak začnu psát o tom jak jí miluju?! Takže takhle, někdo je jedináček a určitě se mu to líbí, má vše pro sebe, nemusí se s nikým dělit. Ale tím že já mám Barunku, a představa nemít jí je až nepredstavitelná, mě dohání k napsání jak je všechno prí

ma s ní dělat:). Šly jsme např. před pár dnima od 21:00 do 22:00 plavat a stal se mi tam takový trapas:D..nebudu vysvětlovat to by bylo na dlouho a hlavně nechci aby jste spadli ze židle a smály se mi celý týden:). Ale koukat se na BArunku jak se topí smíchem(pro mě za ten trapas:D) bylo vtipný, ale já se chtěla utopit:D!
Nebo kdžy jsme na chatě hrály badminton a udělaly nový Barunčin postoj zvaný: BA-stoj:D! A pak popíjeli frisco z pálky a já ho chytře vylila, ale jen půlku, ta půlka totiž vypěnila:D. Ale to je jen začátek:), VZPOMÍNKY MI NAVŽDY ZŮSTANOU.
A i když vím, že si tenhle článek nebude moje sestřička ani číst, chtěla bych jí stokrát číct že bez ní by tenhle život neměl šanci, a že jí miluju:)♥


*Omlouvám se za chyby a za úzkost fotek, ale nejde mi to upravit:'(.